WT info

22. září 2009 v 17:22 | posted by Mišušíca

Rok 2000 je pro Within Temptation rokem velkých změn. Kapela obdržela pozvání hrát na velkých festivalech v Beneluxu. V prosinci téhož roku vydávají druhé studiové album s názvem Mother Earth. Mnoho kritiků označují toto album jako album měsíce, přibývá taky velké množství fanoušků a album je označováno jako průlomové. Pro kapelu začíná rokem 2001 kolotoč koncertů a vystoupení, ať už v klubech, kde absolvovali 40 vyprodaných koncertů, a nebo na velkých festivalech. Vrcholem bylo vystoupení Within Temptation na festivalu Pink Pop, kde si zahráli před 100.000 posluchači a diváky. Také koncertovali v Paříži, Mexiku, Belgii a vydali 2 CD singly Our Farewell a Ice Queen.
Právě singlem Ice Queen si v roce 2002 vybudovali celosvětový úspěch. Singl je číslem jedna v mnoha hitparádách v Holandsku i Belgii a album se v Holandsku stává platinovým a zlatým v Belgii. Kapela hraje na významných festivalech v Beneluxu (Ozzfest, Lowlands, Dynamo Open Air, Rock Werchter, Pukkelpop, Parkpop), stejně jako v Německu (Rock im Park, Bizarre, Summerbreeze) a ve Francii hraje ve velkých městech (Paříž, Lyon, Lille, Bordeaux, Toulon) před vyprodaným sálem.
Rok 2003 patřil bezpochyby Within Temptation, přecházejí k vydavatelství GUN/BMG, kde vydávají reedici alba Mohter Earth. Právě toto album si dobylo srdce a duši rockové komunity. Óda na přírodu a krása v hudbě = zážitek z orchestrálního divadla oblečeného do metalového kabátu. Jejich singly Ice Queen a Mohter Earth se vyšplhaly do TOP 20 v Německu, jejich videoklipy se stávají stálicí na hudebních kanálech (toho také dosáhli i v nové interpretaci klasiky Running Up that Hill od zpěvačky Kate Bush) a album Mohter Earth se týdny drží v německé TOP 10. A rocková scéna sní znovu o vzniku kapely, ve které se za mikrofon postavila zpěvačka Sharon den Adel, jejíž neodolatelný a opojný hlas naplnil jejich srdce.
V roce 2004 se kapela vrátila do studia, kde začali natáčet svou třetí a nejúspěšnější nahrávku s názvem The Silent Force s producentem Danielem Gibsonem. Within Temptation se vypořádali s těžkým úkolem v pokračování svého osobitého stylu bez ztráty jakéhokoliv charakteristického rysu. Po vydání nového alba zní ještě mocněji, moderněji a smyslněji - počínaje orchestrálním úvodem, najde posluchač okamžitě sebe sama ve světě kytarových rifů, sférického zvuku, klasických nástrojů a vášnivého hlasu Sharon den Adel. První singl Stand My Ground vynesl nové album na první příčky hitparád v Holandsku, Finsku, Nizozemí, Německu a dalších zemích a následovala zlatá a platinová ocenění.
V červnu roku 2005 následovalo vydání dalšího singlu písně s názvem Angels a Within Temptation se objevili na festivalech Pinkpop, Werchter, Rock Am Ring, Sweden Rock, Ruisrock, Aerodrome a Gurtenfest a absolvovali Evropské turné s kapelami Iron Maiden a Rammstein. V srpnu obdrželi světové hudební ocenění za nejprodávanějšího holandského umělce na světě. Pak následovalo vydání alba The Silent Force i v Japonsku, Austrálii a Velké Británii.
V roce 2006 obdrželi cenu Britského časopisu Metal Hammer za nejlepší video. V prosinci ve spolupráci s výrobcem hry Spellborn vydávají přes internet trailer písně The Howling z nadcházejícího alba.
V únoru roku 2007 vydávají Within Temptation zcela nový singl What Have You Done, ve kterém si se Sharon zazpíval zpěvák Keith Caputo z kapely Life Of Agony. V březnu vychází nové album s názvem The Heart Of Everything opět produkované Danielem Gibsonem a mixované Stefanem Glaumannem (Rammstein).
Kytarista Robert Westerholt o novém albu říká: "Ačkoliv můžete stále jasně slyšet, že se jedná o nahrávku Within Temptation, mnoho věcí se změnilo a vyvinulo. Sharon ukazuje více než kdy předtím, jaká je všestranná zpěvačka. V některých písních zpívá s velkou silou, v jiných je zase více melodická - jako siréna okouzlující své objekty. Občas je emocionální a citlivá. Také kytary hrají delší části a my jsme také do našich písní dodali novou dimenzi zvýšením původních samplů v Our Solemn Hour tak, jak jsme to již dělali dříve. V porovnání s albem The Silent Force je naše nová nahrávka více dynamická a energická. Má přírodnější zvuk."
http://within-temptation.cz/bio/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.